23. 10. 2019

Proč podporuji cizácký svátek

Pryč s americkým Halloweenem! Sem s českými Dušičkami! Neoblékejte děti za zlé démony, podporujete satana!

No... když pominu, že Halloween je původem evropský, ne americký, a s Dušičkami se jedná o dva rozdílné, byť navazující, svátky -  proč nemůžeme slavit obojí, nebo zkrátka kdo co chce? Dovedu si představit Santu, jak se v obýváku mydlí s Ježíškem o to, kdo z nich naježí/nasantí dárky pod stromeček, ale jak si konkuruje veselá párty ve strašidelných maskách s tichým rozjímáním u hrobu o dva dny později?

Nikoho asi nepřekvapí, že se ráda převlékám a že k přeměně na zombíka nepotřebuji čekat rok na Halloween - nicméně je mnohem větší legrace potkávat ve městě nebo na párty spřízněné maškary. Nesmí chybět ani tradiční pivo v restauraci nebo hospodě, kde žádná párty neprobíhá a vyplašení hosté sledují, co nám odpadne do piva.

Zklamáním byla ovšem loňská halloweenská párty, na kterou byl sice vyhlášen vstup pouze v maskách, na místě ovšem převažovaly velmi mladé slečny, jejichž jediným kostýmovým prvkem byla kočičí ouška na čelence nebo pár flitrů na tvářích. Byla jsem v silném pokušení je drobet nakousnout, aby jim přirozená zombifikace vytvořila slušnější kostým.

Letos se doufám podobná blamáž nebude opakovat, i proto podporuji všechny poctivé zombíky, čarodějnice a další havěť! A co vy? Slavíte Halloween, Dušičky, obojí nebo ani jedno?2 komentáře:

Anonymní řekl(a)...

...nejkrásnější bývá šílená...:))

Anonymní řekl(a)...

Nepřirozená narcistní šeredka.Jako obvykle.