15. 10. 2015

Půlroční report

Milí moji čtenáři a čtenářky,

odpusťte půlroční hibernaci - nezahynula jsem, nevydala jsem se na moře a nestala se námořníkem, leč dělo se tolik věcí (valnou většinou pozitivních), že mi nezbývalo soustředění k jejich zachycení. Co jsem se tedy za tu dobu naučila?

1) Naučila jsem se, že motivace je základem veškerého pokroku. A že natáhnout luk, zamířit a vystřelit může být problém - nicméně že každý problém zmizí v momentě, kdy vám váš trenér místo terče na balík slámy pověsí tři špekáčky řka, že dokud je netrefíte, budete bez oběda.


2) Naučila jsem se, že se není třeba bát apokalypsy - protože i po ní si můžete užít spoustu zábavy. A pokud budou v té době vycházet i časopisy, můžete se v nich zcela nečekaně ocitnout.


(foto: Lukáš Makovička; Broken photography; Marius Sachtikus; časopis Pevnost - všechny fotografie jsou ze skvělého festivalu Junktown )

3) Naučila jsem se, že hadi jsou milí, přítulní, teplí... ale zatraceně těžcí! A že pokud máte štěstí, nevnímají vás jako kořist, ale jako strom - takže místo rukou máte větve a musíte sebevědomě vytvářet iluzi pevného dubu. A že hadi vám na to stejně neskočí a při focení se budou odhodlaně plazit ze záběru.


(foto: báječná a jedinečná Lucie Kout)

4) Že máme v Budějovicích skvělou restauraci Doodles, kde je doopravdický Jukebox na gramodesky - a když tam přijdete v pin-up šatech a budete dělat "Jééé!", tak se nad tím nikdo nepozastaví!5) Že žít ve Francii 18. století není žádný med - samé intriky, ilumináti, frondisti a jiné bestie. Nebo dokonce TA Bestie. Pokud tedy existuje. Všechno tuto (a mnohou jinou) zábavu jsem mohla zažít během čtyř dnů na výpravném historickém LARPu De la Bete na zámku Valeč u Karlových Varů v roli Henriette Colbert.


Tímto mé shrnutí prozatím končí, i když učení zdaleka konce nemá. Moc vám děkuji za všechny zprávy a vzkazy, vážím si jich!

Channah

13 komentářů:

E. řekl(a)...

Do Doodles se chystám jakou dobu, možná když budeš stát u vchodu s těmito pin-up šaty, nalákáš ještě další! Jinak na všechny fotky povedené, obzvláště ta s hadem.)

Emilka řekl(a)...

Tak z LARPu jsem celá pryč. Nikdy jsem o ničem takovém neslyšela. Muselo to být dobrodružství.

Veronika řekl(a)...

Doodles se mi moc libi. Tam by na me konecne nekoukali jako na experta (uz to nevnimam a nedel si z toho hlavu, ale stejne), kdyz bych vytahla svou cervenou padesatkovou sukni se spodnickou. A tobe neuveritelne pin up styl sedne.

Channah řekl(a)...

Díky moc, dámy :)

E.: dobrý tip, mohli by mě platit jako živý stojan :D

Emilka: o LARPu klidně napíšu víc, až budu mít chvilku...

Veronika: nekoukali, dokonce i servírky tam mají takové roztomilé pin-up uniformy ;)

Vita řekl(a)...

Páni, nikdy bych netipla že jste (jsi?) typ na LARPy - ale skvěle vám to sedne. Zajímavé, že každá fotka je úplně jiná, a přitom ve všech těch různých kulturních i historických epochách vypadáte přirozeně a krásně. :)

Anonymní řekl(a)...

Tedy, jedna zajímavá akce střídá druhou. Ale ta restaurace, ta je prostě dokonalá! Snad se mi někdy podaří se tam podívat :)

Amelia

Anonymní řekl(a)...

Na fotce s hadem jste velmi hadí...a fantastická!

Anonymní řekl(a)...

Uz jsem se radovala, ze se muj oblibeny blog o opravdu krasnem a kvalitnim obleceni znovu uspesne rozjel, ale bohuzel, byl to zase jen jeden jediny clanek a ted nic. Skoda, marne za vas hledam nahradu.

Anny Lunden řekl(a)...

A co Budějovický Vintage shop? Navštěvujete...?

Dasha řekl(a)...

Aj, závidím účast na Junk townu, letos už se tam jen tak člověk nedostane :(

Moda pro vsechny řekl(a)...

Ty fotky z toho časopisu jsou fakt super. Chválím :)

Adivey řekl(a)...

Tentokráte se zpožděním, ale přece... přeji vše nej nej nej k narozeninám autorce blogu :)

Channah řekl(a)...

Dočítám se zpožděním komentáře, moc za ně děkuji (a za přání k narozeninám!).

Na Junktown letos jedu vystupovat, ale nakonec to se vstupenkami nebylo tak zlé, nějaké se dají snad koupit ještě teď...

Ve Vintage shopu jsem si koupila kabelku a sukni a nyní si tam zakazuju lézt (z úsporných důvodů).